Co je Cosmos – kryptoměna, token ATOM, paralelní blockchainy, BFT a analýza BTC, XRP a Cosmos recenze
Analýza kryptoměny Cosmos (ATOM)
Co je Cosmos
Cosmos chce nabídnout ekosystém propojených blockchainů a vyřešit tím problém škálovatelnosti, drahých a pomalých transakcí a ekologické zátěže, kterou s sebou přináší protokol proof-of-work (např. u Bitcoinu).
Cosmos se staví do role, kdy se snaží vyřešit jedny z největších problémů blockchainového průmyslu.
Krypto-projekt Cosmos chce nabídnout blockchain, který bude díky modulárnímu rámci technologicky méně složitý pro vývojáře.
Díky protokolu Interblockchain Communication má být zajištěna vzájemná komunikace blockchain sítí, čímž dojde k zabránění fragmentaci.
Co říká samotný Cosmos?
Cosmos je neustále se rozšiřující ekosystém propojených aplikací a služeb, vytvořený pro decentralizovanou budoucnost.
Přesně řečeno, Cosmos je decentralizovaná síť nezávislých paralelních blockchainů, z nichž každý je poháněn BFT konsensuálními algoritmy, jako je Tendermint consensus.
Kdo stojí za projektem Cosmos?
Začátky projektu Cosmos se datují až do roku 2014, kdy byl založen tzv. Tendermint Inc. Tendermint BFT je dosud nejpokročilejší implementace BFT (Byzantine Fault Tolerance) konsensuálního algoritmu a Proof-of-Stake (PoS) krypto-ekonomiky.
Spoluzakladatelé Tendermintu byli Jae Kwon, Zarko Miloševič a Ethan Buchman. V současné době je generální ředitel Tendermintu Peng Zhong, který nahradil Jae Kwona v roce 2020.
V roce 2016 spatřil světlo světa white paper Cosmos a rok poté došlo k prvnímu prodeji tokenů ATOM.
Online graf Cosmos (ATOMUSD)
Pro analýzu kryptoměn se využívá portál TradingView – recenze.
Kde můžu nakoupit token ATOM? Například na největší kryptoměnové burze BINANCE. Nebo u dalších brokerů, směnáren a burz – brokeři.
Recenze burzy Binance
Celkový počet tokenů ATOM je stanoven na 281 299 771, přičemž v době psaní článku je v oběhu již 223 515 168. Tokeny ATOM nejsou těženy, ale jsou získávány pomocí stakingu. Validátorské uzly mohou „vsadit“ tokeny pro ověření transakce a získání odměn. Pokud uzel vsadí víc tokenů, má větší pravděpodobnost, že bude vybrán.
V současné době patří asi 80 % tokenů investorům a 20 % tokenů spravují společnosti All In Bits (Tendermint) a Interchain Foundation.
Tokeny ATOM se získávají hybridním modelem algoritmu proof-of-stake a tvoří páteř ekosystému celého Cosmos Hubu. Tokeny ATOM jsou tzv. governance tokeny, sloužící pro správu celé sítě.
Čím je Cosmos unikátní?
Jedním z cílů projektu Cosmos je umožnit komunikaci stovkám blockhainových sítí mezi sebou.
Cosmos je popisován jako tzv. Blockchain 3.0.
K dosažení svých cílů využívá již zmíněnou modularitu, která by díky možnosti použití již existujících kódů měla vývojářům usnadnit výstavbu sítě. V budoucnu by tak mohly být i ty nejtěžší aplikace sestavitelné velmi snadno a rychle.
Další prioritou projektu Cosmos je vyřešit problém škálovatelnosti, která stojí kryptoměnám v cestě stát se opravdu mainstreamovou záležitostí a být přijata na globální úrovni (Coinmarketcap, cosmos.network).
V době psaní článku se token ATOM pohybuje na 26. místě dle tržní kapitalizace se 7,8 miliardy USD (Market Cap).
Situace na trzích 24. 10. 2021
28. 10. 2021 – technický pohled na ATOM (René)
Cosmos (atom) je kryptomena, ktorá je v tomto blogu najnovšia a je na burze od roku 2019, ale najvyšší boom prišiel začiatkom tohto roku kedy sa podarilo cene skočiť o 1 000 %. Napriek tomuto veľkému skoku je kryptomena stále malá s trhovou kapitalizáciou cca 8.7 miliardy a táto kryptomena chce riešiť tie najťažšie problémy spojené s blockchainom.
Technická analýza kryptoměny Cosmos (ATOM)
Aktuálne ponúka trh možno dobrú dlhodobú kúpu, ale z krátkodobého hľadiska bude rozumnejšie si počkať na nákup po korekcii keďže Atom atakuje stále nové high. Na kryptomenách je bežná korekcia 30 %, občas aj 50 %, takže ak chcete nejakú dobrú dlhodobú kúpu, Atom môže byť tá správna voľba.
Krypto Intro 28. 10. 2021
- Platební gigant Mastercard prý brzy nabídne bitcoinové odměny a umožní nákupy Bitcoinu pro svou celosvětovou obchodní síť.
- Od úterý, kdy byl fond ProShares Bitcoin Strategy ETF spuštěn, nashromáždil aktiva investorů v hodnotě 1,2 miliardy dolarů.
Sledujte FB skupinu Krypto Zprávy 🙂
René a grafy 28. 10. 2021
Analýza Bitcoinu
Po tom ako niekoľko týždňov bola stranovka na bitcoine na cene cca 44,000 USD sa Bitcoin odrazil nahor a narástol o 50 % za menej ako mesiac. Otestovanie ATH levelu určite donútilo niekoľko ľudí pozatvárať svoje buy pozície a teda prišla korekcia o viac ako 10 %. Tvorí sa tu možnosť na veľký dvojitý vrchol, ale ten ešte nie je istý kým sa neprekoná trendová línia, pri ktorej určite veľa obchodníkov bude skúšať naskočiť do buy pozície.
Takže krátkodobo by sa tu dalo zarobiť na shorte, ale keďže sme v poslednej fáze rastu, tak je short nebezpečný. V tejto poslednej fáze rastu sú najsilnejšie a najiracionálnejšie rasty, takže po chvílkovej korekcii je ešte očakávaný posledný silný nárast a vytvorenie nového ATH.
Vše potřebné o Bitcoinu
Přejděte na seznam ověřených směnáren.
Analýza XRP – ripple
Ripple je jedna z kludnejších kryptomien a nerobí tak silné výnosy ako ETH či BTC, no tiež vie ponúknuť zaujímavé obchodné príležitosti. Ripple poklesol na cenu 0.95 USD a následne narástol, takže by sa to dalo považovať za falsebreak na trendovej línii, odkiaľ by mohol trh pokračovať ďalej nahor. Celý graf vyzerá, ako začínajúci sa pattern trojuholník a potenciál ceny je minimálne na ATH z roku 2018 – 3 doláre, poprípade vyššie. Do hry vstupujú aj kĺzavé priemery ako podpora, takže odtiaľto by mohol Ripple bez problémov ešte narásť aspoň na cenu 2 dolárov.
Vše, co byste měli vědět o XRP.
Přejděte na seznam kryptoměn.
Broker XTB přidává další kryptoměny a snižuje poplatky na krypto CFD! Více info
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.
