Napište nám zprávu
Co jsou ETF
Pasivní investování
Co jsou ETF
„Vaše podpora v tradingu.“

Co je NEAR Protocol kryptoměna – recenze, DAO, NFT, škálovatelnost a Web 3 – token NEAR, analýza Bitcoin a Binance Coin


Petr PlecháčRené 16. 12. 2021
Recenze NEAR Protocol

Analýza kryptoměny NEAR Protocol (NEAR)

Co je NEAR Protocol

NEAR Protocol je další z řady tzv. layer-one blockchain (blockchain první vrstvy), který má vyřešit problém svých konkurentů v podobě rychlosti transakcí, propustnosti a interoperability.

NEAR Protocol je komunitně provozována cloudová výpočetní platforma.

Svůj mainnet spustil 22. dubna 2020.

TIP: Přečti si o Internet Computer

kryptoměna NEAR Protocol

Navržený protokol má zároveň řešit problémy škálování a být ideální jak pro vývojáře, tak pro uživatele. Pro vývojáře je přichystáno skvělé prostředí DApps, pro uživatele srozumitelné názvy adres. Díky odstranění překážek by mělo být díky NEAR možné přijmout Web 3.

Představujeme svět, kde lidé kontrolují své peníze, svá data a nástroje k vytváření nových nápadů.

NEAR Protocol

NEAR Protocol je zabezpečen vlastním mechanismem konsensu zvaným Doomslung.

V praxi má NEAR sloužit jako bezpečná platforma pro správu cenných aktiv, jako jsou peníze a identita. Zároveň má dbát na uživatelskou přívětivost a vysoký výkon.

Na protokolu NEAR je vybudován Mintbase – mintovací platforma NFT, nebo Flux – protokol, který umožňuje vytvářet trhy založené na komoditách, aktivech a událostech v reálném světě.

NFTs, DAOs a DeFi

Creator Economy vyžaduje robustní infrastrukturu včetně sady intuitivních vývojářských nástrojů a angažovanou decentralizovanou komunitu.

NFT na NEAR Protocol
NEAR Foundation co to je

Kdo stojí za projektem NEAR Protocol?

NEAR Protocol založil Erik Trautman, podnikatel se zkušenostmi z Wall Street a zakladatel Viking Education. Spoluzakladateli jsou Illia Polosukhin (zkušenost z Google) a Alexander Skidanov (zkušenost z Microsoft).

NEAR mluví sám o sobě jako o týmu lidí se zkušenostmi, s kterými dokážou vyřešit problém škálování.

Údržbě protokolů, financování ekosystémů a vedení správy protokolu se věnuje švýcarská nezisková organizace NEAR Foundation

Binance kryptoburza

Online graf NEAR Protocol (NEARUSD)

Pro analýzu kryptoměn se využívá portál TradingView – recenze.

Kde můžu nakoupit token NEAR? Například na největší kryptoměnové burze BINANCE. Nebo u dalších brokerů, směnáren a burz – brokeři.

Recenze burzy Binance

Celkový počet tokenů NEAR je stanoven na 1 miliardu.

V současné době je v oběhu asi 58 % všech tokenů, tedy 580 milionů tokenů NEAR. Každý rok se však vytvoří dalších 5 % tokenů pro tzv. dodatečné dodávky na podporu sítě.

Tokeny NEAR se využívají pro zpracování transakcí a ukládání dat.

Zároveň se token NEAR chová jako tzv. governance token, díky čemuž má jeho majitel právo podílet se na hlasování v síti.

Trezor pro kryptoměny
Trezor pro úschovu kryptoměn
NEAR Protocol

Čím je NEAR Protocol (NEAR) unikátní?

NEAR Protocol bezesporu zaujme schopností zpracovávat až 100 000 transakcí prakticky za nulové poplatky, a to díky technologii zvané Nightshade, která vychází z shardingu.

Zajímavostí je bezesporu také to, že validátoři mezi sebou nebojují, ale na výrobě bloků se střídají.

NEAR Protocol si oblíbí všichni, co chtějí rychle zakládat nové NFT projekty či tokenové smlouvy. Zároveň NEAR dokáže integrovat jiné blockchainy.

Mezi NEAR Protocol a sítí Etherea je vybudován most, díky kterému lze převádět ERC-20 tokeny z jednoho blockchainu do druhého. Protokol dokáže bez problémů komunikovat i s dalšími velkými blockchainy jako Polkadot či Cosmos (CoinmarketcapNearProtocol, near.org).

NEAR Protocol

V době psaní článku se krypto-projekt NEAR Protocol s tokenem NEAR pohybuje na 29. místě dle tržní kapitalizace s téměř 6 miliardami USD (Market Cap).

Protocol NEAR

XTB ebook
Obchodování kryptoměn CFD

Srovnání Crypto.com a Binance

16. 12. 2021 – technický pohled na NEAR (René)

Kryptomenový trh je stále v downtrende po tom, čo odmietol ďalší rast začiatkom novembra. Situácia sa začína nebezpečne podobať obratu trhu medzi rokmi 2017/2018 a každé 4 roky býva výplach tak ako aj v roku 2013. Je to teraz inač a bude pokračovať uptrend alebo nás čaká silná korekcia?

Technická analýza kryptoměny NEAR Protocol (NEAR)

NEAR Protocol je jedna z najlepšie výkonných kryptomien za posledné mesiace. Ešte v lete bol NEAR na cene 1.5-2 doláre a nedávno prišiel spike až na 18 dolárov. Po takýchto skokoch nie je dobré nakupovať, no ak si počkáte na dobrý vstup, môžete z toho profitovať. NEAR ma silný support na cene 6.4 kde je kĺzavý priemer SMA200 a ak sa tam v najbližších dňoch cena dostane, bol by to ideálny vstup do long pozície. Potenciál to má aspoň niekoľko desiatok percent na rast, no treba si počkať na support ktorý podporí ďalší rast. 

NEAR analýza

Krypto Intro 16. 12. 2021

  • Wells Fargo a HSBC Bank uvedly, že budou pro vypořádání devizových transakcí používat produkt blockchain.
  • Nike kupuje startup zaměřený na NFT módu a sběratelské předměty.
Krypto zprávy

Sledujte FB skupinu Krypto Zprávy 🙂


René a grafy 16. 12. 2021

Analýza Bitcoinu

Bitcoin si našiel vrchol na cene 69 000 dolárov, odkiaľ padol na ďalšie zaujímavé číslo 42 000 USD a aktuálne sa pohybuje v klesajúcom trendovom kanáli. Najbližšie dni budú naozaj rozhodujúce čo sa týka smerovania trhu. Ak by sa podarilo Bitcoinu dostať nad cenu 50k a breaknúť tento klesajúci trendový kanál, cesta je otvorená ďalšiemu rastu na cenu 55k alebo aj úplne nové all time high (ATH).

Ak ale bude prevládať tvorenie nižšíšch high aj low a trh sa bude ďalej tlačiť nadol, tak pri prekonaní toho low 42k môže prísť breakout trendovej línie a ďalší silný cenový výplach aj po najbližšie low (28k).  

analýza Bitcoinu

Vše potřebné o Bitcoinu.

seznam kryptoměnových směnáren

Přejděte na seznam ověřených směnáren.

Analýza Binance Coin

Binance Coin je v podobnej situácii, no tu nie je ten pokles až taký silný. Rast BNB sa zastavil blízko ATH rezistencie a aktuálne je trh v akumulácií na dôležitom supporte. Aktuálne BNB otestoval low z toho posledného výplachu a vyzerá to tak, že sa pripravuje na ďalší rast. Ak sa odtiaľto odrazí a príde uptrend, znamená to nielen otestovanie ATH na cene 691 dolárov ale aj jeho prekonanie a možný pohyb na 1 000 dolárov. BNB však tvorí pravidelne nižšie highs, takže ak breakne tento support, ďalší a silnejší cenový výplach je jasne vo výhľade.

analýza Binance Coin

Vše, co byste měli vědět o Binance Coin.

Přejděte na seznam kryptoměn.

Broker XTB přidává další kryptoměny a snižuje poplatky na krypto CFD! Více info

Kryptoměny XTB

Nákup kryptoměn
BINANCE
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Krypto, Akcie, Drahé kovy

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook