Napište nám zprávu
Recenze XTB

TOP broker
„Vaše podpora v tradingu.“

Technická analýza EURUSD, SP500, ropa WTI, Bitcoin a Twitter, makra


Petr Plecháč 16. 7. 2020

V dnešní burzovní zprávě se podíváme na trhy EURUSD, SP500 a ropa WTI a na makro události.

Fundamenty

Makrodata ukazují na postupné zotavování ekonomiky v USA, Číně i v EU. Dnes reportovala Čína lepší než očekávané HDP, kvartálně poskočila z -9,8 % na +11,5 %.

Ihned po zveřejnění lze však mezi spekulanty a analytiky nalézt vlnu pochybností o datech z Číny. Vše podtrhává i dosud Čínou přiznaných pouhých 83 000 nakažených lidí Covid-19.

HDP v Číně

Dnes nás čekají data z eurozóny v 13:45 a ze Spojených států v 14:30. V 14:30 bude pokračovat ECB Press Conference. Své kvartální výsledky zveřejní společnosti jako Johnson & Johnson, Netflix, Inc., Bank of America Corporation, Morgan Stanley – více v týdenním videokomentáři.

Hlavními tématy jsou vakcína proti koronaviru a šíření samotného viru. Vakcína stála za úterním silným růstem akciových trhů, kdy společnost Moderna (MRNA) zveřejnila pozitivní výsledky testované vakcíny proti koronaviru. Samotná vakcína však neřeší nynější problém růstu počtu nakažených, hospitalizovaných a mrtvých, a to bude platit ještě nejméně další dva měsíce.

Pokud se nepodaří zamezit šíření Covidu v USA, budou pravděpodobně nuceny i ostatní státy, stejně jako Kalifornie, sáhnout po lockdownu.

Twitter

Twitter bude mít co vysvětlovat svým akcionářům poté, co se jeho systém prokázal být dosti snadno prolomitelný. Účty uživatelů, které sledují miliony lidí, byly hacknuty a byl na ně umístěn příspěvek s odkazem na Bitcoin.

Twitter napaden
Elon Musk na twitteru bitcoin
Bill Gates na twitteru bitcoin

Pošlete mi 1 000 USD a já vám pošlu nazpět 2 000 USD 🙂 Tato zpráva se objevila na účtu patřícímu např. Elonu Muskovi nebo Gatesovi či Bezosovi.

Dovedete si představit, co by se na trzích mohlo stát, pokud by někdo hacknul účet Donalda Trumpa?

Technická analýza

EURUSD

EURUSD analýza

Po delší době se začíná opět skloňovat měnový pár EURUSD. Trh se dostal nad lokální high a je otázkou, zda se jedná o false break, nebo zda trh zamíří díky oslabujícímu americkému dolaru ještě výš. V prázdninovém období by se nabízela větší pravděpodobnost návratu trhu zpět do oblasti hodnoty. Tuto variantu podporuje také tvorba formace hlava ramena na nižším TF.

Trh se nachází u horní rostoucí trendline z trendového kanálu a její podpora nebo průraz nastíní další vývoj.

SP500

SP500 analýza

Na jedné straně nárůst nakažených v USA, na straně druhé vakcína. Na jedné straně překoupenost a extrémní valuace firem, na straně druhé, třetí a čtvrté FED!

Trh se z pohledu TA nachází u rozhodující resistence. Pondělní sell-off na technologických akciích je dávno smazán a dnes budou trhem hýbat opět výsledky firem, fundamenty (podpora v nezaměstnanosti ad.) a zprávy kolem Covid-19. Extrémní volatilita s sebou nese také zvýšené riziko. Málokdo věří extrémnímu růstu indexů z březnových low, ale není radno si zahrávat s Fedem, který má neomezené možnosti a podporuje nynější FOMO.

Rozhodujícím faktorem může být také neustálé napětí mezi USA a Čínou. Pokud by jeden ze států sáhl po nečekaně silném opatření, pesimismus by se na akciích jistě projevil.

Ropa WTI

Ropa WTI analýza

Ropa WTI se pohybuje v těsné blízkosti resistence 41 USD za barel. Poptávka klesá, OPEC a OPEC+ se dohodly na snížení škrtů (postupné zvyšování produkce) od srpna a růst počtu nakažených v USA s nejistým výhledem… to vše zatím nedovolí růstu ceny ropy.

Pokračujte na článek o ropě.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
94 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Broker XTB je Volba TradeCZ – fyzické akcie s 0% poplatky.
NAGA
90 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA.
Admirals
88 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals nabízí 8 000+ instrumentů, zlomkové akcie a platformu MT4.

Kurz zdarma

Ebook