Napište nám zprávu
Co jsou ETF
Pasivní investování
Co jsou ETF
„Vaše podpora v tradingu.“

Analýza společnosti PayPal – online platby, fintech, Venmo – investice, kurz a cena akcie PayPal (PYPL)


PayPal je americká nadnárodní finančně-technologická společnost a průkopník v oblasti online plateb, která má zajímavou historii. Její kořeny sahají až do roku 1999, kdy společnost, z níž se později stal PayPal, neřídil nikdo jiný než Elon Musk.

paypal analýza akcií

V roce 2002 vstoupil PayPal na burzu s cenou 13 dolarů za akcii, ale jeho působení na burze netrvalo dlouho, protože ho ještě téhož roku koupila společnost eBay.

V roce 2015 eBay vyčlenilo PayPal jako samostatnou jednotku a společnost se opět začala obchodovat 20. července 2015 s cenou přibližně 41 dolarů za akcii na burze Nasdaq. Během 6 let se podařilo akciím raketově vyrůst – k 28. říjnu 2021 dosáhly akcie Paypal celkového výnosu přibližně 480 %. Jako akcie lídra v rostoucím odvětví mobilních plateb by měly pokračovat ve svém robustním růstu.

PayPal je stále nejznámější jako zprostředkovatel plateb na internetu, ale mnozí investoři si neuvědomují, jak obrovskou společností se stal.

Online graf akcií PayPal (PYPL)

Přečtěte si recenzi nejvyužívanějšího portálu pro online analýzu trhů TradingView.

TOP Akcioví a CFD brokeři
TOP
XTB Online Trading
96 %
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
NAGA
94 %
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro
92 %
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
akcie PayPal

Co může investora lákat na akciích PayPal?

1. Význam hotovosti klesá

Když se globální chování mění, vyplatí se ho brát v úvahu.

S hotovostí už léta manipulujeme stále méně, což umožnilo vzniknout řadě finančně-technologických (fintech) společností, jako je PayPal.

PayPal fintech

I když se nakonec rozhodnete do společnosti PayPal neinvestovat, jde o globální trend, který nemůžete ignorovat. Měli byste investovat alespoň do podobné společnosti, jako je PayPal. Podniky působící v této oblasti vytvářejí hodnoty, které mění život, a PayPal by mohl být jedním z mnoha vítězů.

2. Masivní růst zákazníků

Když v roce 2015 eBay oddělilo PayPal, měl 181 milionů zákaznických účtů. V roce 2020 skončil s 377 miliony účtů, což je více než dvojnásobek. Jedná se zhruba o 16% složenou roční míru růstu. Tento rychlý růst odráží trend odklonu od hotovosti, který jsme již popsali o pár řádků výše, a stvrzuje pozici PayPalu jako špičkové fintechové společnosti.

PayPal statistiky

3. Zvyšování angažovanosti zákazníků

Růst zákaznické základny je jedna věc. Něco jiného je, když je růst exponenciální, jako je tomu u společnosti PayPal. To proto, že uživatelé s postupem času více využívají služby PayPalu. V roce 2015 provedl průměrný uživatel služby PayPal 28,1 transakce ročně, v roce 2020 to bylo 40,9 transakce na uživatele.

Jedním z posledních produktů, který zvyšuje angažovanost zákazníků společnosti, je služba Buy Now Pay Later (Kup teď, zaplať později). Od jejího spuštění v říjnu 2020 společnost zaznamenala 12% nárůst týdenních výdajů uživatelů, kteří tuto službu využívají. Stručně řečeno, PayPal zjevně nabývá na významu.

4. Růst tržeb je stabilní

Protože PayPal přitahuje zákazníky a ti v průběhu času utrácejí více, má na akcii s velkou tržní kapitalizací vynikající růst tržeb. Od roku 2015 do roku 2020 vzrostly příjmy z necelých 10 miliard dolarů na více než 21 miliard dolarů. Do roku 2025 však vedení společnosti očekává, že tržby přesáhnou 50 miliard dolarů – dokonce zrychlení oproti minulému růstu.

Nemyslíte si, že je to reálné? Musíte vzít v úvahu, jak relativně malý objem peněz nyní prochází službou PayPal. V roce 2020 měla společnost celkový objem plateb 936 miliard dolarů. Porovnejte to s kartou Mastercard, která zaznamenala ve své platební síti finanční přesuny o objemu 6,3 bilionu dolarů. V porovnání s Mastercard je PayPal stále malý a má prostor k růstu. Hotovost je navíc neustále nahrazována digitálními transakcemi.

paypal

5. Zpětné odkupy akcií jsou prioritou

PayPal je schopný stabilně přeměňovat více než 13 % svých tržeb ve volné peněžní toky (FCF). S takovým množstvím přitékající hotovosti musí vedení společnosti PayPal učinit důležitá rozhodnutí o alokaci kapitálu. V minulosti odměňovalo akcionáře zpětnými odkupy akcií. Plánuje tak činit i nadále, přičemž 30 až 40 % FCF by mělo být v budoucnu použito na zpětné odkupy. Očekávejme proto, že do roku 2025 odkoupí akcie v hodnotě 12 až 16 miliard dolarů, což pomůže mírně zvýšit zisk na akcii.

6. Vítězové vyhrávají i nadále

Trvalý obchodní úspěch se nedostavuje jen tak. Častěji je výsledkem působivého využití tržní příležitosti, skvělého obchodního modelu a chytrého managementu. Když společnost v minulosti prokázala své schopnosti, jako to udělal PayPal, je těžké proti němu vsadit. Vítězové mohou být úspěšní ještě dlouho.

Během příštích sedmi až deseti let by se PayPal klidně mohl připojit k několika vybraným společnostem s tržní kapitalizací přes bilion dolarů.

Pozor na hrozby ze strany konkurence PayPalu

Akcie PayPal byly v posledních letech jedněmi z nejlépe rostoucích akcií na trhu.

Společnost stojí v čele digitální platební revoluce, protože obchodníci i spotřebitelé postupně přecházejí od hotovosti k mobilním a online platbám. Tento trend urychlila pandemie, protože stále více lidí nakupuje online a využívá možnosti bezkontaktních plateb.

co je PayPal

PayPal je však v konkurenční nevýhodě oproti společnosti Square, pokud jde o služby podnikům. Podniky mohou v rámci ekosystému Square vyřizovat prakticky všechny finanční náležitosti, od správy hotovosti přes mzdy až po nejnovější tradiční bankovnictví. Ačkoli PayPal řadu těchto služeb také nabízí, jeho uživatelé stále musí spolupracovat s externími bankami. Vzhledem k tomu, že Square plně působí pouze v sedmi zemích, má však PayPal značnou výhodu, pokud jde o oslovitelné trhy.

Bohužel pro PayPal má jeho celosvětové působení marginální význam v zemích, kde jsou debetní a kreditní karty méně rozšířené. Miliony zákazníků v rozvojových zemích se tak pravděpodobně raději obrátí na lokální fintech a e-commerce giganty, jako je MercadoLibre nebo Sea Limited, jejichž produkty propojují zákazníky platící v hotovosti s digitálním platebním prostředím.

XTB akcie

Dovětek Petr Plecháč

Jak své podnikání komentuje PayPal?

Věříme, že každý člověk má právo plně se podílet na globální ekonomice.

Naším posláním je demokratizovat finanční služby, abychom zajistili, že každý, bez ohledu na původ nebo ekonomické postavení, bude mít přístup k cenově dostupným, pohodlným a bezpečným produktům a službám, aby mohl mít kontrolu nad svým finančním životem. (PP).

PayPal analýza

Základní hodnoty společnosti PayPal

hodnoty PayPal

Mezi základní hodnoty společnosti PayPal patří:

  • Inclusion (zařazení) – respekt a komunikace se všemi, protože největší myšlenky přichází, když se každý cítí být zařazený.
  • Innovation – inovace…
  • Collaboration – spolupráce…
  • Wellness – budování blaha všech okolo.

Služby PayPalu dnes využívá více než 400 milionů spotřebitelů a obchodníků ve více než 200 trzích na světě.

V akciových screenerech nalezneme akcie PayPal (PYPL) v sektoru Financial (jako Berkshire Hathaway, JPMorgan Chase či Bank of America) a v podsektoru Credit Services (jako Visa, Mastercard či American Express).

Aktuální informace pro investory a důvěryhodná data najdete na stránkách investor.pypl.com, oficiální stránky společnosti pypl.com.

online kurz akcie a opce

Management PayPal

Prezidentem a generálním ředitelem (CEO) společnosti PayPal je Dan Schulman.

V roce 2021 se Schulman umístil na třetím místě na seznamu Fortune s největšími světovými lídry, což je pocta, která ocenila jednotlivce za jejich vůdcovství během pandemie COVID-19. Fortune ho také často uznává jako jednoho z 20 nejlepších podnikatelů roku.

Předchozí zkušenosti posbíral Dan Schulman jako prezident společnosti American Express. Strávil ale také 18 let ve společnosti AT&T, kde zastával řadu pozic, včetně prezidenta divize Consumer Markets Division.

management pypl

Základní informace o společnosti

Analýza akcií PayPal

Hodnoty platné k datu 29. 11. 2021

PayPal logo
Název společnosti (ticker)PayPal Holdings (PYPL)
Akciový indexS&P 500
Sídlo společnostiSan Jose, California
Tržní kapitalizace228 miliard dolarů
Sektor (podsektor)Financial
(Credit Services)
Počet zaměstnanců26 500
Dividenda
P/E45,22
EPS$4,15
P/S9,30
P/B9,98
P/C17,19
TCZ hodnotí7/10

Finanční výsledky společnosti PayPal

Tržby PayPal

Tržby společnosti rok od roku rostou a výjimkou nebyl v tomto případě ani covidový rok 2020 a menší ochota spotřebitelů utrácet.

Tržby společnosti v roce 2020 poprvé přesáhly 20 miliard USD, přičemž již v roce 2022 by měly zdolat hranici 30 mld. USD.

Společnost při kapitalizaci 220 mld. USD a tržbách 24,5 mld. USD dokáže vytvářet čistý zisk ve výši 5 mld. USD.

PayPal tržby

Dluh PayPalu činí 9 mld. USD, na hotovosti má však spol. přes 13 mld. USD, hovoříme tedy o tzv. čisté hotovosti.

Novinky PayPal

PayPal nově přichází s aplikací „vše v jednom“, kde budou mít uživatelé k dispozici digitální peněženku, spořící účet, přímé platby, služby pro kryptoměny, „nakup teď, zaplať později“ a mnoho dalšího, čímž vytváří tlak na konkurenční Square.

Nelze opominout ani nově ohlášenou spolupráci s Amazonem, jednou z největších společností na světě a globálním lídrem e-commerce.

Co je Venmo?

Venmo a PayPal

Venmo je ve vlastnictví PayPal a je součástí větší rodiny značek PayPal. Tato mobilní platební aplikace umožňuje rychle odesílat a přijímat peníze a je oblíbená především mezi mladší populací. PayPal je využíván především pro model tzv. B2C, zatímco Venmo spíš pro P2P.

Díky Venmo lze také od 1 USD nakupovat do aplikace kryptoměny a posléze jimi platit za nejrůznější zboží.

PayPal patří mezi jedny z nejrychleji rostoucích velkých fintech společností, které mají ještě hodně před sebou a které díky inovacím a akvizicím dokážou držet krok s dobou. Za správnou cenu může být investice do akcií PayPal neodolatelná.

Počet aktivních účtů a objem plateb rostou meziročně o dvouciferné číslo, což vytváří slušný základ pro to, začít se o akcie PayPal zajímat blíž.


Nakupuj akcie PayPal (PYPL) u ověřených brokerů

TOP Akcioví a CFD brokeři
TOP
XTB Online Trading
96 %
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
NAGA
94 %
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro
92 %
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

 

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook