Napište nám zprávu
On-line kurz

Akcie a OPCE
„Vaše podpora v tradingu.“

Technická analýza: Bitcoin, zlato, stříbro, SP500, káva a korona


V dnešní burzovní zprávě se podíváme na vybrané trhy z pohledu technické analýzy.

Index VIX

V posledním článku se věnuji indexu VIXindikátoru volatility. Index VIX sledují všichni profesionální tradeři a investoři.

Koronavirus

Koronavirus Covid-19

Za včerejšek je ohlášen největší denní nárůst počtu nakažených ve světě. Počty nakažených rostou především v Latinské Americe, Indii, Africe, ale s nárůstem se potýkají také některé evropské země, ČR nevyjímaje. Znepokojující je také růst mrtvých ve Spojených státech, což je důsledek rapidního nárůstu počtu nakažených v USA v posledních týdnech.

Technická analýza

Bitcoin

Analýza Bitcoinu

Bitcoin v posledních dnech prorazil klesající trendline směrem vzhůru a má namířeno k retestu psychologické hranice 10 000 USD. Průraz přišel poté, co se trh několik týdnů pohyboval nad 9 000 USD a na tento silný support mnohokrát reagoval.

V posledních dnech se hovoří o investorech prchajících do bezpečných přístavů, za ten se ovšem Bitcoin ještě stále nepovažuje.

Index SP500

Analýza Indexu SP500

Mohli bychom zmínit nejhorší Earnings za poslední roky, napjaté vztahy mezi USA a Čínou a nekontrolovatelné šíření koronaviru. To vše ale zastíňuje pomoc Fedu, ECB, vaccine hopes či FOMO.

Trhy se dívají dopředu a tam vidí změnu k lepšímu. Index SP500 je nastaven k dalšímu růstu a není příliš faktorů, které by tento postup měly dlouhodobě změnit. Trh má namířeno k zavření fyzického gapu, kterým započal poslední velký výprodej z důvodu paniky kolem Covid-19.

Včera reportovala své kvartální výsledky společnost Microsoft, která investory příliš nepotěšila a v aftermarketu odepsala 2,2 %. Své hospodářské výsledky a výhled zveřejnila také společnost Tesla, která v aftermarketu přidala přes 4 % a těší se z možného začlenění do indexu SP500. Hovoří se ovšem o tom, že společnost Tesla dosáhla dobrých čísel jen díky skvělé účetní práci.

Zlato a stříbro

V dobách nejistoty investoři prchají do bezpečných přístavů. Těmi, zdá se, jsou ještě stále drahé kovy jako zlato a stříbro. Především pak stříbro se v posledních dnech už nenechává zahanbit více obchodovanějším zlatem. Poměrově je stříbro ke zlatu ještě stále podhodnocené a má velký prostor k dalšímu růstu.

V případě opadnutí paniky je zapotřebí sledovat možné korekce dolů.

Přečtěte si vše o stříbru.

Přečtěte si vše o zlatu.

Káva

Analýza kávy

Káva se odhodlává k dalšímu růstu a ve vzduchu visí otázka, zda se konečně nejedná o ten kýžený dlouhodobý růst podhodnocené kávy.

Káva dokáže oslabit stejně rychle jako posílit. Základní support / resistence oblasti jsou vyznačeny v grafu.

Kávu rozebírám pravidelně v týdenním videokomentáři.

V klubu Powerful Trader jsem předplatitele informoval o vstupu do dlouhé pozice.

Pokud se chcete naučit správně analyzovat komodity, vytvořil jsem online kurz.


Kurz zdarma

Ebook