Napište nám zprávu
Investiční rady 2022
TOP 5 z XTB
Investiční rady 2022
„Vaše podpora v tradingu.“

Co je SHIBA INU – kryptoměna, psí coin, meme coin, DogeCoin killer, token SHIB a analýza BTC, ETH a SHIBA INU recenze


Petr PlecháčRené 18. 11. 2021
SHIBA INU recenze

Analýza kryptoměny SHIBA INU (SHIB)

Co je SHIBA INU

Krypto-projekt SHIBA INU se řadí mezi tzv. psí coiny, podobně jako DogeCoin, kterému na výsluní pomohl mimo jiné také Elon Musk.

SHIBA INU sám sebe popisuje jako “DOGECOIN KILLER”, tedy zabiják DogeCoinu, přičemž je možné jej dnes nakoupit i na decentralizované burze ShibaSwap.

TIP: Přečti si o DEX UniSwap

Co je Shiba Inu

Token SHIB byl podobně jako např. Bitcoin vytvořen anonymně od postavy vydávající se za Ryoshi. Stejně jako DogeCoin je i SHIBA INU tzv. meme coin, tedy token, jehož popularita mezi investory a spekulanty extrémně vzrostla za krátkou dobu.

Projektu pomohl zřejmě i fakt, že jej často na svém Twitter účtu komentoval Elon Musk, ale i Vitalik Buterin (zakladatel Etherea). Na popularitě přidává i fakt, že shiba inu je ve skutečnosti roztomilý pes.

Jaké známe další psí coiny? Kromě DogeCoinu např. Baby Doge Coin, JINDO INU či Alaska Inu.

WOOF paper Shiba token
Asi vás nepřekvapí, že Whitepaper SHIBA INU se ve skutečnosti jmenuje WOOF PAPER 🙂

Legitimitu tomuto bizarnímu projektu neposkytuje pouze legendární „trol“ Elon Musk a početná skupina spekulantů na sociální síti Reddit, ale také samotné kryptoměnové burzy a směnárny.

V září 2021 zalistovala na token SHIBA INU burza Coinbase a potvrdila, že je také pouze firma, které jde mimo jiné o profitování z poplatků bez ohledu na to, jak moc pofidérní krypto-projekt hodlá zalistovat, a tedy i podpořit.

Kryptoměna SHIBA INU

Kdo stojí za projektem SHIBA INU?

Jak již bylo řečeno, tvůrce SHIBA INU je anonymní, známý jako Ryoshi. Podobnost lze najít u největší a první kryptoměny Bitcoinu, kde se o tvůrci Satoshi Nakamoto ví také jen málo.

Online graf SHIBA INU (SHIBUSD)

Pro analýzu kryptoměn se využívá portál TradingView – recenze.

Kde můžu nakoupit token SHIB? Například na největší kryptoměnové burze BINANCE. Nebo u dalších brokerů, směnáren a burz – brokeři.

Recenze burzy Binance

Celkový počet tokenů SHIB není stanoven. V současné době je v oběhu 550 000 000 000 000 tokenů SHIB.

Je dobré poznamenat, že deset největších peněženek drží přes 70 % veškerých tokenů SHIB v oběhu!

Kromě tokenů SHIB existují také LEASH a BONE.

Token SHIB je základní měnou.

Tokenů LEASH je pouze 107 646, je možné jej nakoupit na DEX ShibaSwap a nabízí pro své držitele odměny za poskytnutí likvidity.

Trezor pro kryptoměny
Trezor pro úschovu kryptoměn

Token BONE má zásobu 250 milionů tokenů a doplňuje předchozí dva tokeny. Držení tokenů BONE dává uživatelům právo na hlasování v Doggy DAO.

SHIB, LEASH a BONE tvoří základ ShibaSwap, další vývoj platformy DeFi.

SHIBA INU recenze

Čím je SHIBA INU unikátní?

Na začátek je dobré nalít si čistého vína a uvědomit si, že primárním cílem SHIBA INU bylo zřejmě jen svézt se na vlně popularity psího coinu DogeCoin. Jak plynul čas a token SHIBA INU začínal dosahovat tržní kapitalizace desítek miliard dolarů, přicházely spolu s tím také novinky a speciální využití tokenů SHIB.

Krypto-projekt SHIBA INU v současné době například láká umělce z celého světa na tzv. „umělecké hnutí Shiba“ a přenesení světa inspirovaného psy na trh NFT.

Na stránkách Shiba Inu se také dočtete o programu s názvem Shiba Inu Rescue Association ve spolupráci s Amazon Smile. V praxi se jedná pouze o to, že při nákupu na smile.amazon.com zadáte jako preferovanou asociaci právě Shiba Inu neziskovou organizaci, kam pošlete určité procento z vašeho nákupu.

Organizace se snaží, jak jinak, zachránit psy Shiba Inu ve skutečném světě.

Podle WoofPaperu je SHIB token ERC-20 založený na Ethereu, blockchainu zabezpečeným konsensem Proof of Work, který v současnosti přechází na Proof of Stake. (CoinmarketcapShibaInu, shibatoken.com).

Shiba token recenze

V době psaní článku se krypto-projekt SHIBA INU s tokenem SHIB pohybuje na 11. místě dle tržní kapitalizace s 27,3 miliardy USD (Market Cap).

Shiba Inu kapitalizace
Základní informace k SHIBA INU (SHIB) na coinmarketcap.com

Kryptoměny CFD od XTB
Obchodování kryptoměn CFD

Situace na trzích 13. 11. 2021

18. 11. 2021 – technický pohled na SHIB (René)

Kryptomenám sa z dlhodobého hľadiska na jeseň darí a november býva jeden z tých najlepších mesiacov. Tento rok to asi neplatí keďže trh začal menšiu korekciu a tie najväčšie kryptomeny sú mínus minimálne 10 % od svojho vrcholu a niektoré sa ešte ani nedostali na all time high levely. Ako to bude ďalej?

Technická analýza kryptoměny SHIBA INU (SHIB)

Kto sa venuje kryptomenám určite vie o Shiba Inu. Kryptomena ktorá narástla za krátke obdobie niečo vyše roka o stovky tisíc percent a svoj vrchol si našla blízko ceny 0.00009 USD. Následne prišiel cenový výplach o 50 % a komunita, ktorá cenu takto vytlačila si musí vravieť čo bude ďalej keďže cena aj pri tej veľkej trhovej kapitalizácii narástla o 1 000 % len behom októbra.

Aktuálne sa tvorí formácia wedge, ktorú Shiba breakuje nadol a krátkodobo je možný pohyb minimálne na ATH z mája 2021, no aj nižšie. Pre niekoho je Bitcoin sám o sebe špekulatívne aktívum. Čo je potom Shiba? Extrémne špekulatívna kryptomena kde ak riskujete a môžete zarobiť veľmi veľa, zároveň môžete aj veľa stratiť. Ako vidíte, nie je problém narást o 10x v krátkej dobe, ale aj -50 % za 2 týždne, takže na Shibe by som bol s obchodmi určite opatrný!

analýza Shiba Inu

Krypto Intro 18. 11. 2021

  • Decentralizovaný cestovní trh založený na Ethereu? Winding Tree oznámil novou spolupráci s American Airlines..
  • Adam Aron víceméně nikoho nepřekvapil s oznámením, že společnost AMC bude jako další možnost plateb přijímat vyjma DOGE, ETH, BTC, BCH a LTC dokonce i Shiba Inu.

Krypto zprávy

Sledujte FB skupinu Krypto Zprávy 🙂


René a grafy 18. 11. 2021

Analýza Bitcoinu

Bitcoinu sa podarilo konečne prekonať all time high level (ATH) z mája, no hneď sa vrátil späť. Ak si odtialite graf, môže z toho vzniknúť dvojitý vrchol, ktorý by asi nikto nečakal, pretože kryptomeny z dlhodobého hľadiska rastú na cene a keď sa dostanú na ATH level, často prichádza silný breakout.

Aktuálne je tu ale stále riziko dočasného poklesu v rámci trendového kanálu na cenu cca 52 000 USD, kde je aj kĺzavý priemer (SMA200) a bol by to ideálny vstup do ďalšej long pozície. Ak by ale prišiel breakout tohto trendového kanálu nadol, mohlo by to znamenať ukončenie uprendu a koniec rastového cyklu. To môže znamenať pokles až o 80 %. Aktuálne je ale trh stále býčí a treba počkať ako sa tam zachová.

Analýza Bitcoinu

Vše potřebné o Bitcoinu

seznam kryptoměnových směnáren

Přejděte na seznam ověřených směnáren.

Analýza Etherea

Ethereum narástlo na cene oveľa viac ako Bitcoin a je to jednotka vrámci NFT (non-fungible token) boomu, keďže veľká väčšina NFTčiek je vytvorená na ETH a to pomohlo jeho cenovému výbuchu.

Tak ako BTC aj ETH prekonal svoj ATH level z mája 2021, no po breaku trendovej línie sa vrátil naspäť pod tento level a pokračuje v poklese. Stále je tu ešte jedna trendová línia cenovo o 10 % nižšie, kde sa môže trh zastaviť a znova nabrať na obrátkach. Ak sa ale táto trendová línia prekoná, môže prísť veľký cenový výplach.

Analýza Etherea

Vše, co byste měli vědět o Ethereu.

Přejděte na seznam kryptoměn.

Broker XTB přidává další kryptoměny a snižuje poplatky na krypto CFD! Více info

Kryptoměny XTB

Nákup kryptoměn
BINANCE
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Krypto, Akcie, Drahé kovy

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook