Napište nám zprávu
Podcast o investování do alkoholu 💸
\"Vlastní alkohol může mít každý d*bil\" - Matyáš Dudek
Podcast o investování do alkoholu 💸
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Akcie Nvidia – analýza společnosti, grafické procesory, umělá inteligence a herní průmysl


Nvidia Corporation je americká nadnárodní technologická společnost založená v Delaware se sídlem v Santa Clara v Kalifornii. Vyvíjí grafické procesory (GPU – Graphics Processing Unit) pro herní a profesionální trh a systémy na čipu (SoC – Systém-On-Chip) pro mobilní počítače a automobilový trh.

V tomto článku si zhodnotíme současný stav společnosti, dozvíte se, v čem Nvidia podniká a zda se vyplatí nakoupit akcie Nvidia.

Akcie Nvidia | TradeCZ

Akcie Nvidia – představení společnosti

Její profesionální řada grafických procesorů se používá v pracovních stanicích pro aplikace v oblastech, jako je architektura, strojírenství a stavebnictví, média a zábava, automobilový průmysl, vědecký výzkum a výrobní design.

Primární řada grafických procesorů s označením „GeForce“ přímo konkuruje grafickým procesorům značky „Radeon“ společnosti Advanced Micro Devices (AMD). Nvidia však také prohlubuje svou důležitost v herním průmyslu díky kapesní herní konzoli Shield Portable, Shield Tablet a Shield Android TV a cloudové herní službě GeForce Now.

Kromě výroby GPU poskytuje Nvidia aplikační programovací rozhraní (API) zvané CUDA, které umožňuje vytvářet masivní paralelní programy využívající GPU, jež jsou nasazovány v superpočítačích po celém světě. V poslední době se také zaměřila na trh smartphonů, kde vyrábí mobilní procesory Tegra pro chytré telefony a tablety a navigační a zábavní systémy pro automobily.

Akcie Nvidia představují investiční příležitost pro ty, kteří věří v rostoucí význam grafických procesorů a jejich aplikací v různých průmyslových odvětvích. Společnost Nvidia si dlouhodobě udržuje vedoucí postavení na trhu s GPU a pokračuje ve svém rozšiřování do nových oblastí.

NVIDIA akcie graf

Přečtěte si recenzi nejvyužívanějšího portálu pro online analýzu trhů TradingView.


Přidejte se do uzavřené trading/investiční skupiny na Discordu!

Investuj se mnou 🙂


XTB akcie

Proč byste se měli zaměřit na akcie Nvidia (NVDA)?

1. Téměř každý známý poskytovatel cloudových služeb spolupracuje s Nvidia: Digitální transformace probíhá již nějakou dobu a cloud computing se stává spíše pravidlem než výjimkou. Pandemie tento trend nakopla a cloud computing si osvojilo více společností než kdykoli předtím.

Co to má společného s Nvidia? Drobný grafický procesor je již dlouho základním kamenem mnoha cloudových operací. Paralelní zpracování neboli schopnost zpracovávat řadu složitých matematických výpočtů současně učinilo z procesorů Nvidia řešení, které si vybrali nejvyhledávanější poskytovatelé cloud computingu na světě. Patří mezi ně lídři v oboru Amazon AWS, Microsoft Azure Cloud, Alphabet Google Cloud, International Business Machines IBM Cloud a Alibaba Cloud – a to jsou jen ti největší. Zástup těchto předních spolupracujících světových společností je jeden z důvodů, proč mají Akcie Nvidia dlouhodobou důvěru u investorů.

Existují ovšem i zástupy menších hráčů, kteří se na společnost Nvidia obracejí a využívají její technologie.

Akcie Nvidia | TradeCZ
NVIDIA cloud

2. Bez čipů Nvidia se neobejde ani umělá inteligence: Stejně nepostradatelné, jako je GPU v cloud computingu, je i pro úspěch umělé inteligence (AI). Ukazuje se, že paralelní zpracování, které je klíčové pro vykreslování realistických obrazů ve videohrách, je vlastností procesorů, jež je nezbytná při zdolávání jedinečných výzev v rámci AI. Všichni výrobci polovodičů se snaží rozluštit kód k vývoji specializovaného procesoru pro AI, ale GPU je stále základem pro výzkumníky i datová centra, která chtějí provozovat AI a další sofistikované algoritmy.

Segment datových center Nvidia, který zahrnuje procesory používané v cloud computingu, AI a datových centrech, se stal největším motorem růstu společnosti. Tržby v tomto segmentu vzrostly v roce 2020 meziročně o 125 %. Není pochyb o tom, že zavádění umělé inteligence a cloud computingu bude dále jen růst, a Nvidia je v pozici, kdy může z těchto trendů těžit.

Akcie Nvidia | TradeCZ

3. Herní průmysl: Při všem tom zaměření na perspektivní technologie stojí za zmínku, že Nvidia je stále nesporným lídrem, pokud jde o specializované herní procesory. Tato společnost stále drží více než 80% podíl na trhu s grafickými procesory pro stolní počítače a její řešení je jednoznačný favorit seriózních hráčů po celém světě. Co se týče inovací, je Nvidia na míle daleko před ostatními a nesundává nohu z plynu. Koncem roku 2020 představila svou nejnovější řadu procesorů, které znamenaly průlom ve vykreslování světla a stínů. Společnost vydala trojici procesorů RTX (ray tracing), které se rychle staly zlatým standardem a poskytují nejmodernější vizuální efekty na trhu. Herní průmysl přitom stále představuje zhruba polovinu celkových příjmů společnosti.

4. Atraktivní dlouhodobý potenciál: Ať už investujete na 3,5 let nebo déle, akcie Nvidia jsou díky svým neustálým inovacím a dominantnímu postavení na trhu vynikající dlouhodobou investicí. Jensen Huang spoluzaložil společnost v roce 1993 a dosud je jejím generálním ředitelem. Díky jeho vedení se Nvidia stala světovým tvůrcem nejmodernější počítačové grafiky. Investoři se tak mohou těšit na budoucnost společnosti a její významný přínos pro svět technologií.

Akcie Nvidia | TradeCZ
NVIDIA a Baidu

Rizika investice do akcií Nvidia

Akcie Nvidia, ale i dalších technologických společností jsou ve srovnání například s blue-chip akciemi velmi volatilní a rizikové. Občas mohou generovat obrovský zisk. Mohou se však také v kterýkoli den propadnout a výrazně ztratit.

Investor do akcií Nvidia musí rozumět rizikům a faktorům, které by mohly ovlivnit výkonnost jejích akcií, jako jsou zprávy o společnosti, doporučení analytiků, ekonomický stav a další otázky ovlivňující společnost, odvětví a celý trh.

online kurz akcie a opce

Kde koupit akcie Nvidia se zárukou bezpečnosti?

Pokud se rozhodnete investovat do akcií Nvidia, je důležité vybrat si ověřeného a důvěryhodného brokera, který je licencován a regulován příslušnými úřady, například ČNB. Existuje několik známých online brokerů, jako například XTB, RoboMarkets či eToro, kteří již prokázali svou spolehlivost a dlouhodobou důvěryhodnost. Pokud máte zájem o založení účtu u jednoho z těchto brokerů, doporučuje se přečíst si podrobné recenze, které jsem pro vás připravil zde, na portále TradeCZ.

Při výběru nezapomeňte také na úroveň zabezpečení účtu, například dvoufázové ověřování nebo bezpečnou platební bránu, čímž je minimalizováno riziko podvodů. Je také namístě pravidelně a dlouhodobě sledovat trh, mít dobré porozumění investičním trendům a případně si vyzkoušet demo účty, které většina brokerů poskytuje zdarma. Pokud se do této investice pustíte, přejeme vám mnoho úspěchů – pochlubit se můžete třeba na našem Discordu.

Dovětek Petr Plecháč

Motto: NVIDIA reinvents itself every single year. We are going to call NVIDIA „the goat“, that is, the greatest of all time.

Jak NVIDIA popisuje sebe sama? V roce 1999 nastartoval růst trhu s počítačovými hrami, předefinoval moderní počítačovou grafiku a způsobil revoluci v paralelním počítači. Hlubší učení GPU nedávno zapálilo moderní AI-další éru výpočetní techniky-s tím, že GPU funguje jako mozek počítačů, robotů a samořiditelných aut, která dokážou vnímat a rozumět světu.

Nvidia akcie | TradeCZ

„NVIDIA je průkopníkem zrychleného výpočtu, aby se vypořádala s výzvami, které běžné počítače nemohou. Vyrábíme počítače pro da Vincis a Einsteiny naší doby, aby mohli vidět a vytvářet budoucnost“ (NVIDIA).

Nvidia akcie | TradeCZ

NVIDIA se pyšní tím, že více než 2,5 milionu vědců, výzkumníků a vývojářů spolu s 8 500 startapů vytváří tisíce aplikací pomocí produktů NVIDIA. K těmto účelům společnost dodala už více než miliardu GPU na bázi CUDA®.

V akciových screenerech nalezneme akcie NVIDIA v sektoru Technology (jako Apple, Microsoft, ASML či Adobe) a v podsektoru Semiconductors (jako TSMC, Intel, Broadcom či AMD).

Aktuální informace pro investory a důvěryhodná data najdete na stránkách NVIDIA pro investory, oficiální stránky společnosti NVIDIA a informace k akcie Nvidia.

Management NVIDIA se skládá z:

  • Jensen Huang – Founder, President and CEO
  • Chris A. Malachowsky – Founder and NVIDIA Fellow
Jensen Huang a Chris A. Malachowsky
Jensen Huang a Chris A. Malachowsky

Ocenění NVIDIA

Společnost NVIDIA patří mezi nejlepší společnosti na světě, což dokládá také řadou světově uznávaných ocenění.

Nvidia akcie | TradeCZ

Základní informace o společnosti

Analýza akcií NVIDIA (NVDA)

Hodnoty platné k datu 29. 9. 2021

akcie NVIDIA
Název společnosti (ticker)NVIDIA (NVDA)
Akciový indexS&P 500
Sídlo společnostiSanta Clara, Kalifornie
Tržní kapitalizace527 miliard dolarů
Sektor (podsektor)Technology
(Semiconductors)
Počet zaměstnanců18 975
Dividenda0,07 %
P/E73,95
EPS$2,85
P/S24,06
P/B24,41
P/C26,63
TCZ hodnotí7/10

Přidej se mezi komunitu 500+ investorů

Finanční výsledky společnosti NVIDIA

Tržby NVIDIA

Společnost NVIDIA zaznamenala i kvůli pandemii koronaviru covid-19 pokles tržeb v roce 2020, v dalších letech by ovšem měly tržby společnosti nadále růst. V roce 2021 dosahují tržby společnosti 16,7 miliardy USD, v dalším roce se očekává růst na 25,8 mld. USD a v roce 2022 na téměř 29 mld. USD.

Tržby společnosti rostou dvojciferným tempem, s kterým analytici počítají i v dalších letech.

tržby NVIDIA

Akcie NVIDIA a dividenda

Společnost NVIDIA vyplácí skromnou dividendu 0,07 %, což při nynější ceně za 1 akcii Nvidia 220 USD činí 0,16 USD. Payout Ratio je u růstové společnost prozatím malé, cca 4 %.

Dividenda u NVIDIA

Společnost rozhodně nemá problém s dluhy, které sice činí 12,8 mld. USD, ale na hotovosti má téměř 20 mld. USD.

Při tržbách (TTM) 22 miliard dolarů dokáže NVIDIA vytvořit čistý zisk přes 7 miliard dolarů. Free cash flow narostlo na velmi pěkných 6,7 miliardy dolarů.

Vyplatí se nakoupit akcie Nvidia?

Přestože mohou být akcie společnosti Nvidia vhodným nákupem pro dlouhodobé investory, na technologickém trhu je stále vysoká konkurence z důvodu rychlých inovací a modernizace. Akcie jsou dlouhodobě poměrně nadhodnocené, proto je třeba vyčkávat na vhodný nákupní okamžik.

Každý investor proto musí zvážit riziko a výnos potenciální investice do akcií Nvidia podle svého investičního cíle a strategie. Akcie NVIDIA, nakoupené za správnou cenu, mají bezesporu místo v našem portofliu.


Nakupuj akcie NVIDIA (NVDA) u ověřených brokerů

TOP Akcioví a CFD brokeři
TOP
XTB Online Trading
96 %
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Purple Trading
94 %
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Insta Forex
92 %
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
U 71,92 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 71,92 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Portu Gallery
Recenze
Investování do sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 Kč


Ebook