Napište nám zprávu
❌ Trh se mýlil, Čína něco chystá a US banky v problémech
🛑 Investoři sází na růst a nezajišťují se!
❌ Trh se mýlil, Čína něco chystá a US banky v problémech
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Investice do Číny, analýza akcie Aterian, Bitcoin, ETH, BNB, akciové indexy, měď, USDCAD a zprávy 41/21


Petr Plecháč 11. 10. 2021
analýza trhů PP

V dnešním burzovním výhledu se podíváme optikou technické analýzy na vybrané instrumenty (Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, SP500, DAX, USDCAD, měď ad.) a rozebereme si jednotlivé hybatele trhů pro 41. týden 2021.

Týdenní videokomentář od 10. 10. 2021

patreon tradecz
Díky všem mým Patronům 🙂

Novinky na TradeCZ

Broker XTB přidává další kryptoměny a snižuje poplatky -> článek.

XTB kryptoměny CFD

Analýza společnosti Aterian

Meme akcie nebo value akcie?

Aterian je nejefektivnější platforma spotřebních produktů na světě.

Aterian, Inc., spolu se svými dceřinými společnostmi, působí jako společnost se spotřebním zbožím s využitím řady technologických vymožeností v Severní Americe i na mezinárodní úrovni.

Podniká v oblasti služeb elektronického obchodování (e-Commerce), založených na umělé inteligenci softwarových technologií, která využívá strojové učení, zpracování přirozeného jazyka a analýzu dat, pomáhá při navrhování, vývoji, uvádění na trh a prodeji produktů.

akcie Aterian

V nabídce produktů najdeme např.: domácí a kuchyňské spotřebiče, kuchyňské potřeby, topení, chlazení a výrobky pro zdraví a krásu. Mezi známé značky patří např.: hOmeLabs, Vremi, Xtava, RIF6, Holonix, Pohl a Schmitt.

Aterian objevili také na redditu, a to díky vysokému short squeezu, takže se dost možná jedná o další meme stock pro agresivní YOLO obchodníky z WallStreetBets.

Hospodářské výsledky a analýza akcií ATER

Společnost Aterian dosahuje v současné době tržní kapitalizace přes 330 milionů dolarů, přičemž se její tržby pohybují kolem 220 mil. USD a vykazuje současnou roční ztrátu ve výši 164 mil. USD.

Společnost zaměstnává 120 lidí a po odečtení hotovosti její dluh činí únosných 20 milionů dolarů.

Short Interest (potenciální short squeeze) na akciích ATER v současné chvíli dosahuje 37,32 %.

Tržby Aterian
Tržby společnosti rostou meziročně o 20-30 %.

Negativa a podivnosti

 • Společnost se měla dopustit bezohledných obchodních spojení.
 • Společnost bude muset vydat nové akcie, aby splatila své závazky, čímž zředí akcionáře.
 • Aby společnost vyvolala větší zájem o své akcie, přišla s nabídkou, že každý, kdo bude vlastnit alespoň 100 akcií ATER, bude mít nárok na exkluzivní slevy na produkty.

Hlavní předmět podnikání společnosti se točí kolem identifikace požadovaných kategorií produktů na trhu elektronického obchodování Amazonu, a poté nákupu nebo partnerství se společnostmi, které toto zboží vyrábějí.

Přečtěte si o Aterian na SeekingAlpha nebo na oficiálních stránkách aterian.io

Online graf akcií Aterian (ATER)

Přečtěte si recenzi nejvyužívanějšího portálu pro online analýzu trhů TradingView.

Své portfolio rozebírám v PWFT klubu a s Patrony.

Naučte se investovat a obchodovat s akciemi sami! Třeba se mnou v online kurzu.

online kurz akcie

Přečtěte si recenzi brokera XTB.

Investování do čínských akcií

V posledním týdenním burzovním výhledu jsem se zaměřil na investování do čínských akcií a jak se na danou problematiku dívám v současné chvíli.

V minulém týdnu vyšel z dílny brokera XTB nový díl „Povídání o trzích“ s Jardou Brychtou, a tentokrát se zajímavým hostem, specialistou na Čínu!

Jelikož jsem v Číně a čínských akciích zainteresován, tohle jsem si nemohl nechat ujít…

čínské akcie

Ve videu padla velmi zajímavá myšlenka, která pojednává o současné situaci na realitním trhu v Číně, kde reálně hrozí dlouhodobé ochlazení.

Jelikož čínský retailový investor znal doposud jen jednu investici, a to do domu, bytu či developera, je nasnadě se zeptat, zda nebude v dalších letech značná část kapitálu přesměrována z realitního sektoru jinam.

Celou problematiku rozebírám ve videu. Zaregistrujte se u XTB a získejte edukační materiály jako první a zdarma.

obchodování u XTB

Fundamenty a sentiment

Všechno rychle opadne…

V posledním obchodním týdnu jsme byli svědky zvýšené volatility na akciových trzích, růstu kryptoměn, zpevnění výnosů US bondů a další z řady soubojů mezi RISK-ON a RISK-OF investorů.

Celý týden se nesl ve znamení očekávání dohody v US Senátu ohledně dočasného zvýšení dluhového stropu, jehož neschválení by znamenal kolaps pro americkou ekonomiku. Investoři také bedlivě sledovali data pátečního NFP reportu, který velmi negativně překvapil. Analytici očekávali přidání půl milionu nových pracovních míst, zatímco realita je pouhých 194 tisíc. Změní Fed názor na tapering?

Inflace je problém, na který si sice nesáhneme, ale pocítíme jej naprosto všichni. Růst cen se propisuje i do zboží a služeb nezasažených pandemií koronaviru covid-19.

V burzovním výhledu jsem se podíval trochu blíž na Čínu a potenciální investice do čínských akcií. Dále na kauzu kolem Facebooku a na další meme stock akcii Aterian.

Energetická krize pokračuje a trhy, i když se tváří, že jsou, tak příliš stabilní nejsou a můžeme být na trzích ještě svědky velkých pohybů!

Kryptosvětem vládne dobrá nálada, když cena jednoho Bitcoinu překonala 55 000 USD, zatímco trh údajně očekává schválení Bitcoin ETF.

Makrodata i fundamenty vypadají vesměs dobře a dle technické analýzy se nacházíme v bull marketu.

Téma č. 1 na trzích?

Přece INFLACE!

Inflace report
PŘEČTI SI EBOOK od XTB
analýza trhů tradecz

Ve videu rozebírám:

 • Bitcoin ETF již brzy? Hodleři hodlují, hrozí převis poptávky! Hash rate roste, velryby prý prodávají a SEC nechce banovat…, novinky v cryptu.
 • Dočasné zvýšení dluhu USA a inflace ještě bolestivější.
 • Energetická krize neskončí rychle/dobře.
 • Proč by se mohlo vyplatit investovat do Číny?
 • Facebook ve velkém problému! Jaká je akcie měsíce?
 • FOREX, KOMODITY, AKCIE, OPCE, KRYPTOMĚNY.
TOP ETF od XTB


Krypto zprávy

 • Platforma Bakkt v pátek oznámila partnerství se společností Google, které umožňuje zákazníkům platformy přidat debetní karty Bakkt Visa do Google Pay. Podle prohlášení umožňuje debetní karta zákazníkům nákup zboží a služeb převodem kryptoměn na fiat měnu.
 • Americká senátorka, známá pro podporu kryptoměn, utratila tisíce dolarů za nákup Bitcoinu…

Přidejte se do skupiny na FB – Krypto zprávy.

Ty nejdůležitější zprávy, které by vám neměly uniknout.

Krypto zprávy facebook

Technická analýza

Kryptoměna – Bitcoin

Největší kryptoměna Bitcoin opět překonala tržní kapitalizaci 1 bilionu amerických dolarů a stala se 8. nejhodnotnějším aktivem na světě. Před Bitcoinem jsou akciové společnosti Apple či Amazon nebo celková kapitalizace stříbra či zlata.

Bitcoin v posledním týdnu rostl na ceně údajně díky zprávám ohledně možného schválení Bitcoin ETF, přičemž trh překonal oblast Low Volume Node (LVN) a zareagoval až na spodní hranu oblasti hodnoty. Bitcoin reagoval na překonanou lokální high z druhé strany, a z resistance tím vytvořil silný support na ceně 53 300 USD.

Analýza Bitcoinu

Na něj Bitcoin několikrát reagoval, v současné chvíli se pokouší o vytvoření nového lokálního maxima. Trh se snaží usídlit v horní oblasti hodnoty (High Volume Node), z které by ho dělil jen kousek od atakování historického maxima.

Přečtěte si recenzi analytického nástroje TradingView.

Pokračujte na článek o Bitcoinu

nebo se rovnou podívejte, jak Bitcoin nakoupit a kde jej uchovat.

XTB kryptoměny

Kryptoměna – Binance Coin

Nativní token burzy Binance zvaný Binance Coin využil dobré nálady na Bitcoinu jen k stabilizaci ceny kolem 420 USD.

Binance Coin, podobně jako další altcoiny, nyní vyčkává na další pohyb na páru BTC/USD. Trh odmítl usídlit se nad oblastí sníženého zájmu obchodníků (LVN), kde vytvořil pouze prodejní knoty, což z technického hlediska není dobrý signál pro pokračování směrem vzhůru.

BNBUSD analýza

Přečtěte si vše potřebné o Binance Coin.

Z burzy BINANCE

Největší a nejaktivnější kryptoměnová burza v Česku a na Slovensku 🙂 .

Na burze BINANCE, resp. na tržišti Binance NFT, byl prodán obraz českého malíře za 1 milion korun! Malíř se jmenuje Joe Muczka a dílo The right direction.

Burza Binance zalistovala altcoin Adventure Gold (AGLD), Radicle (RAD) a Beta Finance (BETA).

Binance bude podporovat aktualizaci a hard fork sítě Flow.

Zdroj: https://twitter.com/binance_czsk

Kryptoměna – Ethereum

Největší altcoin Ethereum se prozatím nedokáže usídlit nad poslední významnou swing high na 3 620 USD, kde nechává pouze prodejní knoty a drží se v rámci oblasti hodnoty. Trh reaguje na horní hranu tohoto HVN, přičemž lze očekávat, že stejně jako ostatní altcoiny i Ethereum vyčkává na zprávy a cenový pohyb Bitcoinu.

Základní support a resistance oblasti jsou vyznačeny v grafu.

Ethereum analýza

Přečtěte si vše potřebné o kryptoměně Ethereum.


Přejděte na seznam ověřených burz a směnáren.

Nákup kryptoměn
Anycoin
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
MEXC
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit

Analýza indexu SP500

Akciový index SP500 v posledním týdnu bojoval o udržení na spodní rostoucí trendové linii, přičemž díky dobrým fundamentům a mlčení z Číny ohledně Evergande aspol. se mu to v zásadě podařilo.

Na cenovém grafu i nadále vidíme formaci klesající trendový kanál a o pokračování v uptrendu rozhodne až překonání swing high na ceně 4 460 b.

Akciový index SP500 prošel velmi pěknou technickou korekcí, která je i díky podpoře Fedu mnohými vnímána jako skvělá nákupní příležitost, tzv. Buy The Dip.

SP500 analýza

Akciovými trhy zmítá řada fundamentů a makrodat, tím nejsledovanějším pro tento týden budou bezesporu středeční a čtvrteční data inflace ze Spojených států, která jsou v hledáčku analytiků, investorů i Fedu.

kurz od XTB reklama

Index DAX – DE30

Německý akciový index DAX si nakrátko sáhl pod významný support, čímž se zřejmě snažil řadu shortařů nalákat do obchodu na krátkou stranu.

Index i nadále vykazuje jistou slabost, a to i kvůli nepříliš přesvědčivým makrodatům, např. z německého průmyslu. Trh i nadále vytváří nižší swing high a nižší swing low, takže v krátkodobém horizontu nelze hovořit o uptrendu, a je zapotřebí být připraven i na možnost dalších poklesů.

analýza Daxu

Začněte investovat do akcií a obchodovat s opcemi.

FOREX a KOMODITY

V týdenním videokomentáři rozebírám všechny hlavní měnové páry a dolarový index, takže se nezapomeňte podívat ;).

TIP: Velká týdenní analýza forex měnových párů s využitím Market Profile -> odkaz.

USDCAD

I když index amerického dolaru v posledním týdnu posílil vůči koši ostatních měn, na měnovém páru USDCAD jsme byli překvapivě svědky korekce dolů.

Trh z technického hlediska dokonce prorazil obratovou formaci do shortu v podobě Head and Shoulders a zakončil pod trendovou linií (neckline). Měnový pár v pátek zavřel na významné supportní úrovni z hlediska Price Action, a osobně bych si dával velký pozor na možnost, že se jedná o pouhý false break.

USDCAD forex analýza

Pokračujte na analýzu měnových párů pro tento týden.

Přečtěte si vše o forexu.

Měď

Na denním časovém rámci jsme svědky tvorby velké formace triangle, která se tvoří v současném silném uptrendu, a proto je namístě se domnívat, že break formace může přijít spíše směrem vzhůru. V současné době vidíme růst i ostatních průmyslových kovů jako zinek, aluminium, nikl, palladium či platina.

Velkou neznámou je zde stále ještě otázka realitního sektoru v Číně, který si prochází temným obdobím, a není vůbec jasné, jaký to všechno bude mít dopad na poptávku po mědi.

měď cot
Měď a velcí spekulanti
Měď price action
Měď a čistý cenový graf

Pokračujte na článekobchodování komodit.

online kurz forex komodity
ONLINE KURZ FOREX A KOMODITY

Obchoduj u ověřených brokerů jako já

TOP Akcioví a CFD brokeři
TOP
XTB Online Trading
96 %
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Purple Trading
94 %
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Insta Forex
92 %
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Nákup kryptoměn
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit
Recenze
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Investování do ETF i sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 Kč
Prop trading
Použij kód TRADE10CZ a získej 10% slevu!
ForTraders
Recenze
Použij kód TCZ a získej 10% slevu!
Ebook